Rīga, Skola iela 21 - 511

Kas ir Reiki? Kā Reiki izdziedē?

reikigaismasskola

Raksta autors: Viljams Lī Rends, Reiki meistars skolotājs (ASV).

Vārds Reiki veidots no diviem japāņu vārdiem – Rei un Ki. Tulkojumā no japāņu valodas uz angļu valodu mums jāņem vērā, ka tiešu tulkojumu ir diezgan grūti izveidot. Japāņu valodai piemīt daudz līmeņu nozīme. Tāpēc, mēģinot nodot patieso vārdu jēgu, nepieciešams ņemt vērā kontekstu, kurā tas tiek izmantots. Tā kā šie vārdi tiek izmantoti garīgās dziedniecības kontekstā, japāņu-angļu vārdnīca nevar nodot nepieciešamo nozīmes dziļumu, jo tās definīcijas ir balstītas uz parasto japāņu valodas ikdienas kontekstu. Piemēram, Rei bieži nosaka kā dievišķais gars, bet Ki kā tvaiki, dūmaka. Un tā kā šo vārdu tulkojums ir pārāk burtisks, tas nepietuvina mūs pie patiesās Reiki izpratnes.

Meklējot garīgāka konteksta definīciju, mēs atrodam, ka Rei nozīme var būt noteikta kā augstākais intelekts, kas regulē Visuma radīšanu un darbību. Rei – smalka gudrība, kas caurauž visu – gan dzīvo, gan neiemiesoto. Šī smalkā gudrība vada visa radītā evolūciju, sākot no galaktiku izvēršanās līdz dzīvības attīstībai. Cilvēciskā līmenī viņa spējīga mums palīdzēt pilnveidošanās procesā un darbojas kā vadības avots mūsu dzīvē. Pateicoties savai bezgalīgai būtībai (dabai). Rei tiek tulkots arī kā Dievs un piemīt daudz citu nosaukumu atkarībā no kultūras tradīcijas.

Ki – nav fiziska enerģija, kas atdzīvina pārējās dzīvās būtnes. Ki plūst it visā, kas ir dzīvs, ieskaitot augus, dzīvniekus un cilvēkus. Kad cilvēks piepildīts ar lielu daudzumu Ki, viņš jūtas stiprs, pārliecināts un gatavs baudīt dzīvi un pārvarēt dzīves pārbaudījumus. Kad pietrūkst enerģijas, viņš jutīsies vājš un būs pakļauts slimībām. Mēs saņemam Ki no gaisa caur elpošanu, no ēdiena un ūdens, saules gaismas un miega. Mūsu Ki ir iespējams palielināt, pielietojot elpošanas vingrinājumus un meditāciju. Kad cilvēks mirst, viņa Ki pamet fizisko ķermeni. Ķīnā šo enerģiju sauc par Či, bet Indijā – prāna, Havajās – Ti vai Ki, tāpat tā pazīstama kā odiskais spēks, orgons, bioplazma, dzīvības spēks.

Ņemot vērā iepriekš izteiktos argumentus, Reiki var būt noteikta kā dziednieciska ne fiziska enerģija, sastāvoša no dzīvības spēka enerģijas, kuru vada Augstākais intelekts (apziņa) vai garīgi vadāmā dzīvības spēka enerģija. Šis funkcionālais dalījums ir tuvs tiem, kas praktizē Reiki un sajūt, it kā Reiki enerģijai piemīt intelekts (apziņa) un virzās turp, kur to visvairāk vajag ķermenī vai objektā un rada dziedināšanas apstākļus, kas nepieciešami personas individuālai attīstībai. Šo enerģiju nevar vadīt ar prātu, tāpēc to neierobežo praktizētāja pieredze vai spējas. To arī nevar izmantot nepareizi un tāpēc vienmēr ir dziedinošs efekts.

Vienmēr jāatceras, ka Reiki – nav tā pati vienkārši dzīvības spēka enerģija, tā kā dzīvības enerģija pati par sevi var tikt izstarota no prāta un pateicoties tam var radīt labvēlīgas sekas, kā arī problēmas, ieskaitot slimības.

Avots vai veselības cēlonis drīzāk nāk no Ki, kas plūst caur un apkārt indivīdam, nevis no fizisko orgānu un audu funkcionālā stāvokļa. Tieši Ki atdzīvina fiziskos orgānus un audus, tā kā tā plūst cauri viņiem un tādā veidā atbild par veselības uzturēšanu. Ja Ki plūsma ir pārtraukta, tad tas atstās nelabvēlīgu ietekmi uz fiziskiem orgāniem un audiem. Tāpēc, Ki plūsmas traucējumi ir galvenais iemesls slimībai.

Svarīga Ki īpašība ir tā, ka viņa reaģē uz domām un jūtām. Ki plūsma būs vairāk spēcīga vai vāja atkarībā no domu un jūtu kvalitātes. Tieši mūsu negatīvās domas un jūtas ir galvenais iemesls Ki plūsmas ierobežojumiem. Visas negatīvās vai disharmoniskās domas vai jūtas izjauc veselīgu vai harmonisku Ki plūsmu. Pat rietumu medicīna atzīst lomu, ko ietekmē doma (prāts, domāšana) slimības radīšanā un daži rietumu ārsti paziņo, ka 98% slimību radītas tieši vai netieši ar domām.

Nepieciešams saprast, ka domāšana eksistē ne tikai galvas smadzenēs, bet arī apkārt ķermenim. Nervu sistēma atrodas katrā orgānā un ķermeņa audos, tā kā domāšana atrodas katrā orgānā. Tāpat ir zināms, ka domāšana sniedzas aiz fiziskā ķermeņa robežām un atrodas smalkā enerģētiskā laukā aptuveni 2 līdz 3 pēdas (1 pēda = 12 collas (0.3m)), sauc par auru. Tieši tāpēc pareizāk būtu mūsu domāšanu saukt par – ķermenis/prāts, tā kā tie ir savstarpēji saistīti.

Tādā veidā, negatīvās domas atrodas ne tikai galvas smadzeņu daļā, bet arī savācās dažādās ķermeņa daļās un aurā. Vietās, kur savācās negatīvās domas un jūtas, bloķējas enerģijas plūsma. Šajā vietā izvietotie fiziskie orgāni sāk sliktāk funkcionēt. Ja ātri nenovērst negatīvās domas un jūtas, tad veidojas slimība.

Negatīvās domas un jūtas, kas glabājas bez apziņas prātā/ķermenī – ir liela problēma, ja mēs tās neapzināmies. Šī neapzināšanās traucē mums  tās izmainīt vai likvidēt.

Liela nozīme Reiki ir tajā, ka pateicoties Augstāko Spēku vadībai, mēs skaidri zinām – kurp iet un kā tikt galā ar bloķēto enerģiju. Reiki var pa tiešo strādāt ar bez apziņas smadzeņu/ķermeņa daļu, kurā uzkrājušās negatīvās emocijas un jūtas, kas bloķē enerģijas plūsmu un var tās likvidēt. Tā kā Reiki plūsma iet caur novājināto vai slimo apvidu, tā sarauj un izskalo visas negatīvās domas un jūtas, kas glabājas bez apziņas ķermenī/prātā, kas ļauj atjaunot normālu veselīgu enerģijas plūsmu. Tiklīdz tas notiek, slimie fiziskie orgāni un audi atkal sāk saņemt pilnvērtīgu Ki enerģijas piegādi, atjaunojas enerģētiskais balanss organismā un tiek izspiestas disharmoniskās enerģijas.

Šī nevardarbīgā, cilvēka brīvo gribu nepārkāpjošā dziedniecības metode kļūst aizvien populārāka visā pasaulē. Tā kā rietumu medicīna turpina pētīt un izmēģināt netradicionālās dziedniecības metodes, Reiki spēlē svarīgu lomu, kā plaši izplatīta un vērtīga dziedniecības metode dabiskā veidā.

Avots: https://www.reiki.org/articles/reiki-energy