Rīga, Skola iela 21 - 511

Mikao Usui

mikao usui

Mikao Usui (Jap.臼井 甕男 .Usui Mikao, (1865. g.15.augustā - 1926.g.9. martā) - Reiki garīgās prakses dibinātājs. Viņu sauca Mikaomi, bet viņa otro vārdu izrunāja Gioho vai Kioho (Japānā eksistē sena tradīcija, saskaņā ar kuru Skolotājs deva savam skolniekam jaunu vārdu, lai sarautu saites ar pagātni un sāktu visu no jauna. Dažreiz jauno vārdu students izvēlējās pats).

Vēl puika būdams, viņš tika nosūtīts uz budistu klosteri mācībās, kas ielika pamatus viņa interesei uz dziedniecības praksēm. Viņu vienmēr mocīja jautājums, kāpēc Buda un viņa skolnieki varēja izdziedināt fiziskās vainas, un kāpēc šī iespēja tika zaudēta. No ,12. gadu vecuma Mikao Usui nopietni praktizēja cīņas mākslu un ap 25 gadu vecumu viņš bija sasniedzis Menkjo Kaiden augstāko līmeni. Turpinot savus treniņus, saskaņā ar samuraju tradīcijām, Mikao Usui sasniedza augstus rangus virknē citos senāko japāņu cīņu mākslas veidos.

Mikao Usui bija precējies ar sievieti vārdā Sadako, kuras meitas uzvārds bija Sudzuki. Viņiem bija divi bērni, meita Tosiko un dēls Fudzi. Tosiko nomira 22 gadu vecumā, Fudzi turpināja tēva iesākto lietu un rezultātā kļuva par Reiki meistaru. Fudzi nomira 1945.gadā ļoti jauns, 39 gadu vecumā, un apglabāts Tokijā kopā ar ģimeni, dzen- budistu templī Saiho- dzi.

Rietumos Mikao Usui pieraduši saukt par doktoru, bet ne senseju, kā Japānā. Viņam bija lielas zināšanas tradicionālā medicīnā, psiholoģijā, reliģijas zinātnēs, pareģošanas mākslā, kiko (japāņu Cigun daudzveidība) un citās austrumu cīņas mākslās. Savas topošās sistēmas pamatā viņš iekļāva austrumu medicīnas zināšanas un tradīcijas, piecu elementu teoriju un daosiešu enerģētiskās prakses. Dažas tehniskas, kuras Mikao Usui aprakstīja savā rokasgrāmatā Reiki dziedniecībā, tādas kā glaudīšana, skenēšana un paklapēšana, ir kiko tehnikas. Liela ietekme uz topošo sistēmu izrādījās sintoisma un budisma prakšu apguve, it īpaši budisma Tendai, pie kuriem attiecās arī svētā Kurama kalna un ezotēriskā japāņu Singon Budisma tempļi.

Ilgstoši nodarbojoties ar tradicionālo dziedniecību( fiziskā dziedināšana) un piemītot nepieciešamām zināšanām un prasmēm priekš garīgās dziedniecības, Mikao Usui nolēma sintezēt no tā visa vienotu sistēmu. Tam viņš sāka meditēt svētā Kurama kalna tempļos, netālu no "spēka punktā", cenšoties sasniegt Satori. Rezultātā viņš izstrādāja veidu Visuma enerģijas, palīdzošai cilvēkam iegūt garīgo un fizisko veselību apvienošanai bez gariem un grūtiem vingrināšanās gadiem, nosaucot enerģiju par Reiki.

Pēc savu meklējumu beigām Mikao Usui atgriezās mājās, lai sakārtotu savas ģimenes dzīvi un izmēģināt jauno sistēmu darbībā. Pārliecinājies par jaunās metodes efektivitāti, Mikao Usui nolēma Reiki enerģiju pieejamai visiem cilvēkiem. Tomēr, lai būtu iespēja praktiski pielietot savu sistēmu, Mikao Usui vajadzēja septiņu gadu laikā pierādīt tās dzīvotspēju, labdabību un Reiki nekaitīgumu, strādājot ar slimiem cilvēkiem. Pēc norādītā laika Mikao Usui iepazīstināja valdību ar saviem novērojumiem un savu pacientu slimības vēsturēm. Saņēmis pilnīgu apstiprinājumu, Mikao Usui pārcēlās uz Tokiju un 1922. gada aprīlī Tokijas piepilsētā Aojamā, atvēra savu pirmo skolu. Tā paša gada aprīlī viņš nodibināja garīgo dziednieku biedrību, strādājošu pēc dabiskās izdziedināšanās sistēmas caur roku uzlikšanu "Usui Reiki Ryoho Gakkai".( jap. 臼井靈氣療法學會.). Tās pirmais prezidents kļuva Mikao Usui. Šī biedrība bija radīta ne tik daudz cilvēku apmācībai, cik ārstēšanai. Tajā periodā cilvēki bija ļoti nabadzīgi un nevarēja izmantot ārstu dārgos pakalpojumus. Tāpēc ārstēšana Usui biedrībā bija lēta un viegli pieejama. Drīzumā Tokijas kvartālā Haradzjuka bija atvērta Reiki klīnika un jaunas skolas. Usui Reiki Ryoho bija radīta kā "ronin"(tāda, kurai nav saimnieka) priekš tā, lai neviens cilvēks nevarētu izvirzīt tiesības tās valdīšanai tajā laikā, kā arī nākotnē. Tas padarīja Reiki sistēmu brīvi pieejamu visiem, kurš to vēlas praktizēt.

1923.gada 1. septembrī pēcpusdienā spēcīgākā zemestrīce sagrāva Tokiju un Jokohamu. Grūdienu spēks pēc Rihtera skalas sasniedza 7,9 balles. Zemestrīces epicentrs atradās 50 jūdzes no Tokijas. Pēc oficiālām ziņām šī postošā stihija, pati lielākā visā Japānas vēsturē, aiznesa 174 000 dzīvību. Vairums cilvēku aizgāja bojā ugunsgrēkos, kuri ātri izplatījās starp koka apbūvi. Tūkstošiem cilvēku tika sakropļoti, palika bez pajumtes. Skumju pārņemts, Mikao Usui aicināja visu savu Biedrību palīgā dzīvi palikušajiem. Šis pašaizliedzīgais darbs atnesa Mikao Usui un viņa Reiki dziedināšanas metodei plašu atpazīstamību visā Japānā.

Usui un viņa sistēmas popularitāte auga ar katru dienu. Vecā klīnika vairs nespēja ietilpināt visus gribētājus, tāpēc 1925.gadā viņš Nagano uzcēla jaunu. Uz to laiku viņam bija jau ap četrdesmit darbojošos Reiki skolu. Nebija laika atpūsties, Mikao Usui visu laiku bija braucienos, visur viņu gaidīja cilvēki. Vienā no tādiem braucieniem Fukujama pilsētā Meistara sirds neizturēja tādu slodzi. Pārcietis vairākas sirdslēkmes, Mikao Usui nomira 60 gadu vecumā 1926. gada 9.martā. Pat nāves priekšvakarā viņš turpināja mācīt savu sistēmu.

Mikao Usui bija ļoti silts, vienkāršs un pieticīgs cilvēks. Viņš bija pievilcīgs un labas miesasbūves. Viņš nekad nelaida putekļus acīs un vienmēr smaidīja; satiekoties seju pret seju ar nelaimi, viņš vienmēr izrādīja vīrišķību. Tajā pašā laikā viņš bija ļoti gudrs un vērīgs cilvēks. Viņa apdāvinātība bija neparasti daudzšķautņaina.
Mikao Usui bija daudz skolnieku, septiņpadsmit no tiem viņš iecēla sistēmas skolotāju kārtā. Viņš novēlēja saviem sekotājiem mācību par to, ka Reiki- tas ir līdzcietības un vieduma ceļš, ka tas ir laimes un harmonijas sasniegšanas ceļš.