Rīga, Skola iela 21 - 511

Transformācijas Spēle

660x205 transformacijas spele

Transformācijas Spēle – tas nav vienkārši spēle, bet ceļojums uz jūsu dvēseles dziļumiem 2–4 dalībniekiem. Tas ir unikāls psihoterapeitiskais metods, kas ļauj aplūkot dzīves problēmas no jauna skatu punkta. "Lai atrastu atbildes, ir jāatpaliek no stereotipiem un jāiepogājas paša būtības kodolā," saka M. Duglass. Šī spēle ir iespēja pašiem paredzēt nākotni, dziļi izprast tagadni un apzināties savas patiesās mērķus un vēlmes. Vai jūs kādreiz esat domājuši, ka dzīve ir ceļš, ko izvēlas mūsu Dvēsele, lai izietu unikālu personības attīstības kursu? Transformācijas Spēle ir iespēja saprast un mainīt savu dzīvi ar savām rokām.

 

  • Spēlējot Transformācijas Spēli, jūs varat kļūt vairāk apzināts savās rīcībās. Jūs redzēsiet tās barjeras, ar kurām jūs sevi ierobežojat uz sava dzīves ceļa.
  • Transformācijas Spēle – tā ir mūsu dzīves metafora, dzīves scenārija projekcija. Spēle ir vienīgā cilvēciskā nodarbe, kur galvenā vērtība nav rezultāts, bet gan process.  Spēle ir arī tests, kura rezultāti būs saprotami tikai vienīgi Jums. Kādas jūsu rakstura un psihes īpatnības aiztur Jūs šajā garīgās attīstības fāzē? Ko un kā var šajā gadījumā mainīt?
  • Spēle ir lielisks instruments lai ieraudzītu savu iekšējo potenciālu un to pārvērstu par reālu iekšēju spēku, iekšējo brīvību un laimi. Katram no mums ir iespēja izmantot savas iekšējās garīgās rezerves un potenciālu.
  • Spēle – tā ir mini Dzīve. Ir spēles laukums pa kuru Jūs pārvietojaties, visu laiku izdarot apzinātu vai neapzinātu sava Ceļa izvēli. Spēle sākas ar sava personīgā spēles uzdevuma noteikšanu. Tas nosaka Jūsu spēles pamatu. Izmantojot spēles kartītes, Jums būs iespēja ieraudzīt savas neapzināto Dzīves Ceļu. Spēlē ir kartītes, kas parāda jūsu spēku (Atklāsmes), izaicinājumu (Šķēršļi)  un Jūsu iekšējo garīgo stāvokli (Enģeļi). Jūs sākat savu dzīves Ceļu ar piedzimšanu. Spēles procesā Jūs varēsiet  pāriet no Fiziskā līmeņa un Emocionālo līmeni. Pēc tam Jūs gaida Mentālā un Garīgā līmeņa dimensijas.

 

  • Transformācijas spēle tika radīta Findhornā, garīgā kopienā Ziemeļu Skotijā. Tās prototips ir tibetiešu mūku spēle, kuras mērķis bija cilvēka pāriešana no viena garīga līmeņa uz jaunu – no ļaunuma uz labestību, no egoisma uz altruismu, no neiecietības uz mīlestību. Strādājot ar sevi, mūki ļāva šai garīgajai īpašībai attīstīties. Tā viņi turpināja iet no līmeņa uz līmeni līdz šajā spēle sasniedz apgaismību. Tā bija iekšējās un ārējās izaugsmes spēle, personīgās izaugsmes veids.
  • Spēles Budistu variants nebija piemērots rietumu pasaules redzējumam un dzīvesveidam. Tāpēc tika radīta jauna spēle, kas bija pielāgota rietumu domāšanas veidam, bet tai par pamatu bija tibetas mūku radītā pamatideja – vienas garīgās līmeņa transformācija uz citu.

 

Transformācijas Spēle ir spēcīgs ar jums ar Jums mijiedarbojošs instruments. Tā Jūs acu priekšā rada stimulējošu, atbalstošu, sadarbību un gatavību radošu atmosfēru.  Spēle ir savdabīgs Jūsu dzīves spogulis. Tā Jums skaidri atbild un norāda atklāsmes, kas var Jums palīdzēt:

  • Ieraudzīt Jūsu personīgās īpatnības.
  • Atsvaidzināt pasaules uztveri.
  • Saprast stresa stereotipus un mainīt sliktus pieradumus.
  • Pārvarēt satraukumu un depresiju.
  • Iemācīties izbaudīt katru dzīves mirkli.
  • Apskatīt savu spēles uzdevumu no visām pusēm un ļaut tam ienākt Jūsu dzīvē.
  • Apzināti atrisināt iekšējos konfliktus.
  • Emocionāli vairāk izprast sevi un citus.
  • Noregulēt pārejas momentus dzīvē – veselība, karjera, laulības vai jaunas attiecības.
  • Nomierināt prātu un apziņu ikdienas dzīvē.
  • Nojaukt sķēršļus, kas traucē spontanitātei, veiksmei un darbībām.
  • Transformācijas Spēle iemāca jums visu uztvert viegli un mainīt to mijiedarbības veido, ko Jūs parasti izmantojat lai realizētu savus mērķus.

 

  • Jūsu spēles personīgais uzdevums ir kā iedēstīta sēkla, kas izdīgs un attīstīsies Jūsu Transformācijas spēles laikā. Lūdzu pirms semināra padomājiet vai pameditējiet par to ko Jūs savā dzīvē vēlētos saņemt un ar ko Jūs būtu gatavs dalīties spēles laikā.
  • Ko Jūs vēlaties saņemt vai sasniegt. Izvēlieties vienu raksturīgu situāciju ar ko Jūs pastāvīgi sastopaties savā dzīvē. Tādu, kuru Jūs vēlētos atrisināt spēles laikā, vai arī tādu, kurā jūs vēlētos iegūt skaidrību.
  • Transformācijas Spēle var izskaidrot, palīdzēt izsprast un apzināties Jūsu izvēlēto spēles uzdevumu. Ja Jūs visas spēles laikā turēsieties un neaizmirsīsiet par savu mērķi, tad Spēle caur spēles notikumiem Jums stāstīs par to kā Jūs varat transformēt savu dzīvi lai sasniegtu savus mērķus.

Spēle neparedz nākotni, tamdēļ neuzdodiet jautājumus ar atbildi jā/nē. Zemāk ir doti personīgā Spēles Mērķa piemēri. Jums, protams, ir jāizdomā savējais:

  • Es esmu gatavs saprast, kā es varu novērst stresu savā darbā.
  • Es esmu noskaidrot kā uzlabot savas attīcības ar sievu.
  • Es esmu gatavs atbrīvoties no tiem personīgajiem šķēršļiem, kas traucē man dzīvot.
  • Es vēlos noskaidrot kā uzlabot manu finansiālo stāvokli.
  • Es vēlos palielināt savu gribasspēku dzīvē.
  • Es vēlos noskaidrot, kas traucē man apprecēties.

Ar ko Jūs būtu gatavs dalīties. Padomājiet par īpašībām ar kurām Jūs varētu dalīties pieredzē. Tās var būt pozitīvas īpašības kuras jums ir dabiski attīstītas. Piemēri:

  • Es varu dalīties savā sapratnē.
  • Es varu dalīties ar savām jūtām.
  • Es dalīšos ar savu beznosacījumu mīlestību un godīgumu.

Šie abi personīgie spēles uzdevumu ir ļoti svarīgi. Izvēlieties tos rūpīgi, jo tie būs pamats visam, kas norisināsies Jūsu spēlē. Noformulējiet tikai to, ko patiešām esat gatavs saņemt un dot!

 

  • Jums ir skaidri jānoformulē savas spēles mērķis vai vēlme. Tas ir kaut kas, ko Jūs vēlaties sasniegt, apzināties, saprast, transformēt, izārstēt. Kaut kas, kas var uzlabot Jūsu dzīves efektivitāti un darīt do apzinātāku un patīkamāku.
  • Ērts apģērbs.
  • Jāievēro spēles noteikumi.
  • Transformācijas Spēlē var piedalīties no 2 līdz 4 cilvēki.
  • Mērķis – palīdzēt cilvēkam sansiegt viņa personiskos mērķus.
  • Spēles mērķi – savas dzīves izpratne un Transformācija.
  • Ja Jums ir kāda mazītiņa īpaša lietiņa (ne lielāka par vienu santīmu) ko Jūs gribētu izmantot par savu personīgo spēles kauliņu, tad paņemiet tādu līdzi.

 

Transformācijas spēle jeb atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.

Ik Ziemassvētkus Ziemeļskotijā sapulcējas simts, pirmajā acu uzmetienā, nekā savā starpā nesaistītu planētas iedzīvotāju, lai uzspēlētu transformācijas spēli. Runā, ka šī spēle ne sliktāk kā psihoterapeits palīdzot tikt skaidrībā ar sevi un savu dzīvi. Runā arī, ka transformācijas spēle spējot sniegt atbildi uz jebkuru jautājumu …

Transformācijas spēle tika izveidota Finhornā, garīgajā kopienā Ziemeļskotijā, kurp ļaudis brauc, lai pašpilnveidotos, atrastu savus mērķus un dzīves aicinājumu.

Par prototipu kalpoja Tibetas mūku spēle. Tibetiešu spēles jēga bija pāriet no vienas īpašības uz citu – no dusmām uz labestību, no egoisma uz altruismu, no naida uz mīlestību. Strādājot ar sevi, mūki ļāva šai īpašībai evolucionēt, pārejot uz arvien jauniem un jauniem līmeņiem, kamēr nesasniedza šajā spēlē apgaismību. Tā bija iekšējās un personīgās izaugsmes spēle, pašpilnveidošanās paņēmiens, ko, raugi, var salīdzināt ar mūsdienu treniņiem. Sīkāk par to, kas tas ir, stāsta viena no spēles radītājām Mērija Inglisa.

Tātad transformācijas spēle – tā ir Tibetas mūku spēle?

- Budistu variants galīgi nederēja Rietumu pasaules uzskatam un dzīvesveidam. Un tad Džoja Breika (tieši viņai ienāca prātā spēles radīšanas ideja), es un vēl daži mūsu kopienas locekļi uzdevām sev jautājumu: kas tad ir transformācija mūsdienu izpratnē? Ko ar garīgu izaugsmi saprot eiropieši? Rezultātā mēs paņēmām tikai Tibetas spēles pamatu – vienas īpašības transformācijas citā ideju. Tā tika radīta transformācijas spēle, kas ļauj eksperimentālā veidā izpētīt dažādas teorētiskas koncepcijas. Šī spēle ir garīgās izaugsmes skola. Tā māca izmantot visu, kas ar mums noticis un notiek dzīvē, kādu nebūt garīgu vai praktisku problēmu atrisināšanai. Un otrādi – pieredzi, kas gūta spēles procesā, var pielietot pēc tam ikdienas dzīvē.

- Un kas tad ir transformācijas spēle?

- Šī spēle ir minidzīve. Mums ir spēles lauks, kurā iezīmēts dzīves ceļš, speciāli žetoni, ar kuru palīdzību spēlētājs pārvietosies pa to, klucītis, kas parādīs, kurp doties, un kartītes, uz kurām uzrakstīts, kas spēlētāju gaida tajā vai citā dzīves brīdī.

Sākumā katrs spēlētājs definē jautājumu, uz kuru viņš vēlētos saņemt atbildi, vai mērķi, ko vēlētos sasniegt. Jautājums vai mērķis var būt visdažādākie: kļūt par miljonāru vai veiksmīgi apprecēties, uzlabot attiecības ģimenē vai sameklēt jaunu darbu, iemācīties svešvalodu, gūt radošu impulsu vai pat sākt ticēt Dievam. Spēles procesā viņš saņem atbildi uz viņu satraucošo jautājumu.

- Un ko – dzīves ceļš, kas uzzīmēts uz kartona, žetoni, klucīši un kartītes var sniegt atbildes uz jebkuru jautājumu?

- Nu, atbildi gan spēlētājs sev sniedz pats. Bet spēle vienkārši palīdz viņam to izdarīt. Dzīve ir milzīgs iespēju daudzums. Un mēs bieži vien baidāmies tās izmantot, baidāmies nogriezties no iemītā ceļa. Taču veiksmes formula vispirms paredz gatavību mainīties. Spēle palīdz novērtēt savas stiprās un vājās puses, parāda, kā izvairīties no lamatām, kurās mēs iekrītam savu šaubu, kļūdu un neveiksmju dēļ, demonstrē jaunas perspektīvas un iespējas un pat ļauj ielūkoties nākotnē.

Transformācijas spēle bija iecerēta kā zināma dzīves simulācija. Spēle sākas «avotā». Jūs metat kauliņu un pārvietojaties pa «avotu» tik ilgi, līdz nokļūstat uz kvadrāta ar eņģeli, kas palīdzēs jums parādīties uz dzīves ceļa. Tas nozīmē, ka jūs esat piedzimis, un visi spēles dalībnieki dzied jums «Apsveicam dzimšanas dienā!»

Pēc tam, metot klucīti, jūs ejat pa savu dzīves ceļu. Katrs kvadrāts nozīmē vienu no situācijām, kas pastāvīgi notiek dzīvē. Tā var būt «atklāsme» vai «intuīcija», vai «brīnums». Nonākot uz tā vai cita kvadrāta, spēlētājs izpilda dažādus uzdevumus. Pie tam viņš izstrādā savas paša dzīves situācijas un tādējādi risina savas psiholoģiskās problēmas.

- Ko nozīmē «izstrādā savu dzīves situāciju»?

- Piemēram, jūs esat nonācis uz kvadrāta «šķērslis». Tagad jums jāizvelk no speciālas kavas atbilstoša kartīte. Pieņemsim, uz tās rakstīts «Pazemojums šajā līmenī ir jums šķērslis. Paņemiet divas sāpes». Tagad jums jāatceras kāds atgadījums no savas dzīves, kad jūs patiešām jutāties pazemots. Iespējams, jūsu priekšnieks atļāvās izsmiet jūs nepiederošu cilvēku klātbūtnē. Jums bija sāpīgi un aizvainojoši, taču, lai nezaudētu stāju, jūs smaidījāt. Pēc tam, nākošajā gājienā jūs ar apzināšanās kartīšu palīdzību uzzināsit, kā var izmainīt situāciju. Piemēram, jums pienākusi apzināšanās kartīte «runa» – iespējams, jums jādara zināms savam šefam, ka izveidojusies situācija jūs neapmierina. Pēc tam ir pienākusi kartīte «prakse» – tātad nāksies runāt ar šefu, ne vienu vien reizi, lai viņš saprastu jūsu nodomu nopietnību. Tagad vadītājs vai citi spēlētāji var uzdot jums jautājumu: kā un kad jūs grasāties izmantot šīs apzināšanās? Un, kad konkrēti situācijas izmainīšanas soļi jau iezīmējušies, «šķērslis» pāriet uz transformācijas lauku, «sāpe» atgriežas atpakaļ glabātavā, bet jūs varat doties tālāk.

Kopumā spēlētājam jāiziet četri līmeņi: fiziskais, emocionālais, mentālais un garīgais. Spēle palīdz ieraudzīt, kā eksistējošie nodomi tiek izspēlēti dažādos esamības līmeņos.

Spēle ļauj jums plašāk paraudzīties uz savu dzīvi. Interpretējot to vai citu kartīti, jūs minat piemērus no paša dzīves pieredzes. Taču spēle ievieš vēl kādus nebūt papildu nosacījumus, kas ļauj ieraudzīt, kas vēl traucē jūsu problēmas atrisināšanai.

- Bet ja es nevēlos skaļi runāt par savām grūtībām vai problēmām?

- Runāt skaļi par to nav obligāti, taču ir vēlams. Vadītājs vai citi spēlētāji taču var parādīt jums kādu negaidītu risinājumu vai palīdzēt pa jaunam palūkoties uz situāciju. Bez tam dalība šajā spēlē paredz konfidencialitātes ievērošanu. Par to, kas noticis spēlē, nedrīkst stāstīt ārpus tās. Taču jebkurā gadījumā spēlētājs var aprakstīt savu problēmu līdz pakāpei, līdz kurai viņš jūtas drošībā. Un pat ja viņš tikai izteiks mājienu, kas tā ir par problēmu, vai vispār pateiks tikai to, ka principā problēma pastāv, grupa vienalga strādās ar to.

- Savas dzīves situācijas var izstrādāt bezgalīgi. Ar ko tad beidzas spēle?

- Pastāv vairākas iespējas. Spēle beidzas, kad spēlētājs atrodas garīgajā līmenī un ir izstrādātas visas «atklāsmes», «šķēršļi» un «eņģeļi». Spēle var būt ierobežota laikā. Var tikt noteikti arī kādi citi ierobežojumi.

Lūdzu uz sagatavošanās nodarbību, kas domāta lai tuvāk iepazītos, atnesiet skaidru rakstisku Jūsu Spēles personīgā uzdevuma aprakstu. šajā nodarbībā Jūs tiksieties ar pārējiem spēlētājiem. Šīs nodarbības mērķis ir izveidot uzticības un atvērtības saikni starp spēlētājiem. Papildus tam Jums būs iespēja dalīties ar saviem spēles peronīgā spēles uzdevuma piemēriem citam ar citu, dot un saņemt atgriezenisko saiti, saņemt padomus kā savus spēles uzdevumus padarīt pēc iespējas skaidrākus. Laba sagatavošanās palīdzēs Jums Spēlē un sasniegt lielāku dziļumu spēles dienās.

Nāciet jau sagatavojušies spēlei. Veltiet šo laiku sev un ļaujiet notikt transformācijai. Ļaujieties mērķa sajūtai, entuziasmam un pozitīvām sajūtām semināra laikā.

Spēli vada Eiropā un Latvijā akreditēts Transformācijas spēles fasilitators (Associācija Interlinks),
praktizējošs psihoterapeits Mihails Mošenkovs

Mihails

Maksa 150 euro, vel reiz 120 euro. Maksimālais dalībnieku skaits - 4 cilvēki. Laiks no 10.00 līdz... (laiks atkarīgs no dalībnieku skaita)

Zvaniet un obligāti pierakstieties uz semināriem un uzdodiet jautājumus pa telefonu (+371) 20006245